حفدة الأيوبي ( كامل أحمرو) - أويس و إياس أحمرو الأيوبي - Al-Ayoubi Grandsons : Oways & Iyas
حياكم الله وبياكم وجعل الجنة مأوانا و مأواكم. تفضلوا بالدخول أو التسجيل. يسُرّنا تواجدكم.
You are welcomed. May Allah forgive us our sins and admit us to everlasting Gardens . Register or enter the Forum and pick up what you like .Your presence pleases us
حفدة الأيوبي ( كامل أحمرو) - أويس و إياس أحمرو الأيوبي - Al-Ayoubi Grandsons : Oways & Iyas
حياكم الله وبياكم وجعل الجنة مأوانا و مأواكم. تفضلوا بالدخول أو التسجيل. يسُرّنا تواجدكم.
You are welcomed. May Allah forgive us our sins and admit us to everlasting Gardens . Register or enter the Forum and pick up what you like .Your presence pleases us
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

منتدى لمحبي الله ورسوله والساعين لمرضاته وجنته ، المسارعين في الخيرات ودفع الشبهات ، الفارين من الشهوات .

الرئيسيةالبوابةأحدث الصورالتسجيلدخول

Niçin Müslüman Olmam Gerekir?

كاتب الموضوعرسالة
ahmaroayoubi
كاتبة متميزة واميرة الاشراف
كاتبة متميزة واميرة الاشراف
ahmaroayoubi

Niçin Müslüman Olmam Gerekir? Empty
مُساهمةموضوع: Niçin Müslüman Olmam Gerekir?   Niçin Müslüman Olmam Gerekir? Emptyالسبت سبتمبر 29, 2012 2:33 am

Allah şöyle buyuruyor: "Ey insanlar, sizi ve sizden öncekileri, yarattı Rabbin, kulluk - Eğer Allah korkusu olacak olabilir." (2:21).
Allah O'na ibadet için bize emretti. Ama birisi söyleyebiliriz: Neden bir Yahudi veya bir Hıristiyan ya da Hindu veya Sih gibi, ona ibadet değil mi? Neden kişisel tercihlerine göre O'na ibadet edemiyorum? Allah şöyle buyuruyor: "Allah katında din - İslam Ve bu bilgi üzerinden aralarında kin, onlara gelmişti sonra sadece yazılı verildi kime bu göndereceğiz Ve herhangi Allah'ın ayetlerini iman etmezse ... Allah hızlıdır.. içinde hesaplama (onlarla). " (3:19).
Ve O, Yüce diyor: "Bugün sizin dininizi tamamlanmış ve size nimetimi tamamlamış ve din olarak İslam'ı karşılamak için var." (5:3)
İslam - Böylece Allah, evrenin ve Propitatel Yaratıcısı O'na tek kabul edilebilir din olduğunu açıkladı. Bu refah ve gelecek hayatında mutluluğu elde etmek için tek yoldur.
Allah şöyle buyuruyor: "Şüphesiz âyetlerimizi inkâr ve gururla onları yukarıda oldu, onlar cennetin kapıları açılmaz kullanmış olanlar ve deve iğnenin göze girmek kadar onlar cennete girecektir olmaz Böylece Biz günahkarları ödüllendiririz.." (7:40)
Ama İbrahim, İsmail, İshak, Yakup ve diğer Eski Ahit peygamberleri, Yahudi idi? İsa bir Hıristiyan oldu mu? Allah şöyle buyuruyor: "Yoksa İbrahim, İsmail, İshak, Ya'kub ve diz yahudi ve hıristiyan idiler mi diyorsunuz ki:? Daha iyi ya da Allah biliyor musun?". Ve O, Yüce dedi ki: "Ve İsa onlara küfür algılanan zaman, dedi: Allah'a benim yardımcılarım kimlerdir?". Havariler: "Biz - Allah yardımcıları Biz Allah'a, tanıklık inanıyoruz - (Müslümanlar) teslim oldu.." (3:52).
Ama şunu söyleyebiliriz: Ben ailemin din izleyin. Ben başka bir dini kabul etmek olsaydı, onlara bana saygısızlık .. "Kendilerine derken Ve:" - Allah şöyle buyuruyor Allah'ın indirdiklerine uyun "- onlar Hayır, biz hangi biz atalarımızı yakalandı takip edecek 'diyorlar." Ve gitmedi babaları anlamak ve olmasaydı Düz bir yol? ". (2:170).
Ama benim aile ve arkadaşlar arasında hoşnutsuzluk neden olacaktır. - Daha iyi neler, onlar ya Allah sizi memnun olmayacak gibi olmaz? O, Yüce ve All-Güçlü diyor:. "Allah'ın adıyla, Rahman Hamd Allah'a esirgeyendir olacak - âlemlerin Rabbi, merhametli, şefkatli, kıyamet günü Rabbi, sana biz ibadet ediyorsunuz ve Size yardım isteyin, bu yolda, düz yol için bize Rehberi kime oblagodenstvoval, değil mi kızdırdı olanlar ve yoldan değil gidenler. " (1:17).
İbn Kesir, tanınmış bir Müslüman âlim tefsir (Kur'an anlamlarının yorumlanması) dedi ki: "Allah kimi oblagodenstvoval, melekler, peygamberler, salih ve salih ona ibadet ve itaat edenler." Allah'ın kızdırdı Göreli, şöyle dedi: "Bu Yahudiler vardır." Ve kayıp için, şöyle dedi: "Bu Hıristiyan var."
Sen kıyamet herkesin Günü kendi eylemleri için istenecek anlamalıdır. Kimse sonları olacak, ve kimse onun vurulduğunu aslında diğer suçlayabilir. Allah şöyle buyuruyor: "Ve Allah dedi:" Ey İsa, Meryem oğlu, sen erkek dedin: 'Allah'tan başka iki tanrı beni ve annemi İbadet "?. O Hamd sana olmak ", dedi, ben nasıl söyleyebilirim, kalbimde ve ben kalbinde ne var bilmiyorum biliyor muydunuz haklı yok ben bunu biliyorum desem:?. Senin için - diyor Gizli Onları bana emrettiğini dışında bir şey söylemedim:. "İbadet Allah benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan" (5:116-117)..
Peygamber (sallallaahu 'alaihi sellem'in) dışında Peygamber (CAC) kıyamete, peygamber Allah'ın huzurunda şefaat sorulduğunda, onlar "- - kendileri için, Biz! Tüm biz" diyerek reddetti bize söyledi Kim sadık şefaat. (el-Buhârî tarafından rivayet)
Bu nedenle, yargı günü aynı olacağı açıktır: Ailen ne arkadaş, ne de Allah'tan başka taptıklarınıza kimselerden hiçbiri, hiçbir şey size yardımcı olacaktır. Hepsi korku ve titreme ile birlikte ele alınacaktır.
Allah şöyle buyuruyor: "O gün, bir adam kardeşi ve anne ve babası ve arkadaşı, ve oğulları kaçacak gibi bunların Herkes sonra - bu yeterli (kendisi sadece düşünmek).." (80:34-37).
O düşündüğünüzden daha yakın olabilir çünkü Yani, bu gün için hazır olsun.
Allah şöyle buyuruyor: ". Onlar uzakta (Kıyamet) görmek ve bunu yakından görmek için gün gökyüzü erimiş maden gibi olacak ve onlar da görecekler olsa dağlar, altı gibi olacak, ve birbirleri hakkında sormadı ne zaman (birbirine). " (70:6-11)
http://ahmaroayoubi@hotmail.com

Niçin Müslüman Olmam Gerekir?
صفحة 1 من اصل 1